Temizlikte Püf Noktalar

Ev temizliğinin, düzenli ve titiz bir biçimde yapılması gerekir. Ancak günün büyük bir bölümünü temizliğe harcamak da birçok kadın için yorucu olmaktadır. Bu nedenle temizlikte püf noktaları uygulayarak, çok daha kısa sürede, daha temiz ve daha hijyenik bir ortam sağlayabilirsiniz. Mutfak, banyo, salon,  çalışma odası derken, evin her bölümünde farklı temizlik teknikleri ve püf noktaları gerekmektedir. Birçok mikrobu barındıran ve hastalıklara kapı açan banyoların, mutlaka doğru ve bilinçli bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir. Kızartma ve birçok yemeğin yapıldığı mutfaklarda ise yemek kokuları, mutfak dolapları ve etrafa sıçrayan  yağ lekeleri için pratik çözümler uygulayabilirsiniz.

Çamaşırlarınızı yıkamadan önce, yapacağınız basit hazırlıklar performansınızı arttırırken, yıkama sonrası yapacağınız ,işleri azaltmanıza da yardımcı olacaktır. Evinizde kullandığınız çöp kovaları, birçok mikrop ve bakteriye yuva olabilir. Çöp kutularınızı düzenli olarak dezenfekte etmeyi ihmal etmeyin.

Temizlik yaparken, temizlik planı oluşturmanız, nerede ne yapmanızı görmeniz ve temizliğe daha kısa zaman harcamanız için doğru bir adım olacaktır. Temizlik malzemelerini bir arada bulundurmak da, temizlik işlemini daha kısa sürede bitirmenize yardımcı olacaktır. Mikrop ve bakterilere yuva olmaya oldukça müsait olan klozet çevrelerinin, daha hassas ilgiye ihtiyaçları vardır. Bu alanlarda keskin ve etkili temizlik malzemeleri kullanmak önemlidir. Ancak bunu yaparken de yüzeyi aşındıracak malzemeler kullanmamaya özen gösterin. Yüzeylerin tertemiz ve pırıl pırıl olması için de, sıvı arap sabunundan yardım alabilirsiniz.