Cam ve Duvar Temizliği

Temizlik yapmak güç ve eziyet bir durum haline gelmek zorunda değil. Evinizi hijyenik, temiz ve düzenli tutmak için doğru ve bilinçli adımları uygulayarak, daha temiz ve düzenli mekanlarda yaşamanız mümkün. Cam temizliği her ne kadar zor gibi görünse de, doğru bir sistemle yapıldığında, mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz. Cam temizliği haftalık olarak yapılmalıdır. Genellikle lastikli cam sileceği ile yapılan cam temizliği, içten ve dıştan olmak üzere mutlaka iki taraftan da yapılmalıdır. Cam temizliğinde, öncelikle kirler kabaca alınır, daha sonra cam sil kullanarak parlatma işlemi yapılır.

Küçük yüzeylerdeki camlara cam temizleyicisi, sprey kullanılır ve daha sonra kurulanır. Geniş yüzeylerde, konsantrasyonlu bir deterjanla sulandırılır ve cam sileceği ile silinir. Duvar temizliği ise, cam temizliğine göre biraz daha zordur. Yağlı boyalı duvarların ıslak tozu alınabilir ya da yıkanabilir. Temizlik maddesi olarak ise deterjanlı ve orta yumuşaklıktaki sabunlu su kullanılmalıdır.

Duvar kağıdı ile kaplanmış duvarlarda ise, yumuşak lifli naylon, uzun saplı fırça kullanılabilir. Ancak yağışlı ve nemli havalarda fırçalama işlemi kullanılmamalıdır. Duvar kağıtları üzerinde oluşan yağ lekelerini temizlemek için, pamuğa benzin döküp tamponlayarak, lekelerin renklerinin solmasını sağlayabilirsiniz.

Cam ve duvar temizliği düzenli olarak yapıldığında, içinde yaşadığınız ve çalıştığınız mekanlar daha temiz ve daha hijyenik olacaktır. Her iki temizlik için de dilerseniz kendiniz yapabilir, dilerseniz de profesyonel bir ekipten yardım alabilirsiniz.