Dış Cephe Temizliği

Özellikle çok katlı binalarda dış cephe temizliğinin mutlaka yapılması gerekmektedir. Bu alanda hizmet veren firmalar, modern binaların dış cephe temizliğini profesyonel olarak gerçekleştirmektedir. Kullanım alanları, hava ve çevre kirliliğine bağlı olarak oluşan kirlilikler en az iç cephede olduğu kadar dış cephede de hem görsel hem de sağlık açısından sorun teşkil etmektedir. Bu nedenle dış cephe temizliğine en az iç cephe kadar önem verilmeli ve düzenli olarak temizlik yapılmalıdır. Dış cephe temizliğinde muhakkak profesyonel bir ekipten yardım almak önemlidir. Kullanılan materyal ve malzemelerle temizleme işlemini profesyonel olarak yapan firmalardan yardım alabilirsiniz.

Dış cephe cam temizliğinin gerçekleşmesi için güvenli bir sistem oluşturulması gerekmektedir. Özelikle çok katlı binalar ve plazalar için geliştirilen bu sistemle, güvenli bir şekilde binanın dış cephesini temizletebilirsiniz. Dış cephe temizliği uzmanlık gerektiren bir temizlik türüdür. Bu tür temizleme işlemlerinde metal ve cam yüzeyler mutlaka birbirlerinden ayrılmalıdır. Her iki yüzeyde kullanılan temizlik materyalleri farklı olmalıdır.

Dış cephe temizliğinde kullanılan temizlik materyallerinin TSE belgesine sahip olması önemlidir, cam ve metal yüzeylerin yapısına zarar verebilecek kimyasallar içeren malzemeler kesinlikle kullanılmamalıdır. Yanlış yapılan bir dış cephe temizliği, etkin ve kalıcı bir çözüm yerine geçici ve cepheye zarar veren bir temizlik olacaktır.  Bu doğrultuda, kaliteli hizmet veren profesyonel bir ekipten yardım almanız oldukça önemli. Yılda en az iki kez yapılması gereken dış cephe temizliği için uzman ekiplerden yardım alabilirsiniz.