Sprey Yardımıyla Temizlik

Sprey temizleyicileri birkaç farklı gruba ayırmak mümkün. Cam yüzeyler, ahşap yüzeyler, gümüş temizleyiciler, parlatıcılar, koltuk spreyleri, kapı temizleyicileri… Listeye birçok farklı sprey temizleyici daha eklemek mümkün. Sprey temizleyicilerin kullanım alanları farklı olsa da her birinde amaç, daha hijyenik ve temiz bir ortam sağlamaktır. Günlük temizliğin önemli bir parçası haline gelen sprey temizleyicilerin başında cam yüzey temizleyiciler gelmektedir. Aynalar, sehpalar ve üzerinde cam bulunan eşyaların pratik ve kolay bir şekilde temizlenmesini sağlayan cam yüzey temizleyiciler, günlük temizliğin önemli bir parçasıdır.

Diğer bir sprey temizleyici ise mutfak ve banyolarda kullanılan yüzey parlatıcı ve dezenfekte edici spreylerdir. Hayatımızı önemli oranda kolaylaştıran bu spreyler, mikrop ve bakteri yuvası olmaya oldukça müsait olan klozet ve çevresinin, duşa kabinlerin, tezgahların, ocakların ve mutfak dolaplarının, pırıl pırıl olmasına yardımcı olur. Sprey yardımıyla temizlik yapabileceğiniz diğer bir yüzey de yerlerdir. Özellikle ahşap yüzeyleri hem parlatmak, hem de temizlemek için kullanılan sprey temizleyicilerdir. Yüzeylerin parlamasını sağlarken temizlenmesine yardımcı olan yüzey temizleyiciler, parkelerinizin ilk günkü gibi görünmesine yardımcı olur.

Koltuk ve kapı döşemelerin temizlenmesi için kullanılan sprey temizleyiciler de, hayatımızı ve temizliğe harcadığımız zamanı büyük oranda azaltmaktadır. Temizlenecek yüzeyi hafif nemlendirerek uygulanan bu sprey temizleyiciler, uygulama sonrası bez yardımı ile temizlenerek uygulanır. Gün içinde temizliğe ayırdığımız zamanı kolaylaştırmak için üretilen ve geliştirilen bu spreyler, ortamda temizlik ve hijyeni sağlamaktadır.