Doğal Yollarla Temizlik

Temizlik yapmak için, mutlaka profesyonel ekipmanlara, gelişmiş teknolojili ürünlere ihtiyaç vardır demek yanlış olur. Doğal yöntemler, doğal malzemelerle de hijyenik ve temiz bir mekan temizliği yapmanız mümkün. İster evinizde, isterseniz de iş yerinizde olsun, nesillerdir süre gelen sirke vb doğal temizlik yöntemleri ile temizliği sağlayabilirsiniz. Temizlik yaparken sirke kullanarak; bilgisayar ve çevre birimleri temizleyebilir, bilgisayarın faresini temizleyebilir, duman kokusunu giderebilir, küf lekelerini giderebilir ve paslanmaz çelik ve kromları temizleyebilirsiniz.

Kirlenmiş ve eski görünen halılarınız mı var? Buhar makineniz ya da teknolojik malzemeleriniz yoksa üzülmeyin. 4 litre suyun içine 1 fincan sirke kattıktan sonra, çalı süpürgesi yardımıyla halınızı süpürün. Bu yöntem sayesinde eskimiş halınıza yeni ve parlak bir görünüm kazandırabilirsiniz. Mobilyalarınızın üzerinde, ıslak bardakların bıraktığı beyaz halka lekeleri çıkarabileceğinizi biliyor muydunuz? Eşit oranda sirke ve zeytinyağını karıştırın. Daha sonra yumuşak bir beze dökün ve lekenin üzerine uygulayın. Mobilyalarınızın üzerinde oluşan beyaz lekelerden kurtulacaksınız.

Mutfakta kızartma yaptınız, kızartma sonrası ocağınızın üstüne ve duvarlara yağ lekeleri sıçrıyor. Etrafa sıçrayan bu yağ lekelerini temizlemek için, sirkeli suya batırılmış süngerden yardım alabilirsiniz. Yemek pişirdikten sonra mutfağınızda oluşan havayı temizlemek için, 1 fincan su ile yarım fincan sirkeyi karıştırın. Daha sonra karışımı ocağa koyun ve buharlaşana kadar kaynatın. Ortamdaki kötü kokuları gidermiş olacaksınız. Ayrıca kristal eşyalarınızı, cam eşyalarınızı, bulaşık makinenizin içini ve fincanlarınızı temizlemek için de sirkeli sudan yararlanabilirsiniz.